Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci I Osób Z Upośledzeniem Umysłowym I Ruchowym "Persona"

ul. Wojska Polskiego 20, 59-220 Legnica

 

Jak korzystać z BIP

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu przedmiotowe.
Jest ono podzielone na Kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. Kategorie opatrzone są nagłówkami zapisanymi na białym tle.
W celu ułatwienia odnalezienia informacji w ramach kategorii utworzone zostały Podkategorie (aktywne przyciski umieszczone po obu stronach ekranu opisane na białym tle).
Po wskazaniu kursorem myszy nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni a nazwa nazwa podkategorii zostaje podkreślona.

Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej podkategorii wyświetlają się bądź w postaci kolejnych podmenu bądź w postaci informacji docelowej w środkowej części ekranu.
Jeżeli do słowa lub wersu podlinkowana jest (podłączona) szersza informacja, słowo to lub wers są podkreślone, a po wskazaniu kursorem myszy przybiera on postać dłoni.
Po „kliknięciu” na podkreślonym słowie lub wersie nowe informacje wyświetlane są w postaci kolejnego menu lub w tak zwanym oknie „pop-up”.

W każdym tego typu oknie istnieje możliwość wydrukowania zawartej tu treści, zapisania jej na pendrive (lub dysku), bądź po zapoznaniu się z treścią - zamknięcia okna. Wspomniane funkcje („ZAPISZ”, „DRUKUJ”, „ZAMKNIJ”) zawsze znajdują się nad treścią w oknie „pop-up”.

Oprócz menu przedmiotowego na stronie głównej znajdują się następujące przyciski i zakładki:
- Zakładka Dane teleadresowe pozwala na wyświetlenie danych adresowych jednostki,
- Zakładka Jak korzystać z BIP zawiera niniejszy tekst,
- Przycisk z lewej strony  „ logo strony głównej Biuletynu” umożliwia przejście na stronę główną prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji,
- Przycisk „Wyszukaj” w prawym, górnym rogu strony  umożliwia odnalezienie informacji zawierającej słowo lub frazę wpisaną w okienku.

 

Informacje

Liczba wyświetleń: 284
Utworzono dnia: 02.12.2019
Dokument wprowadził:
Lucyna Krawczyk

Historia publikacji

  • 03.02.2020 17:54, Administrator
    Edycja strony: Jak korzystać z BIP
  • 03.02.2020 17:52, Administrator
    Edycja strony: Jak korzystać z BIP
  • 03.02.2020 17:49, Administrator
    Edycja strony: Jak korzystać z BIP